Stáhněte si kuchařku ZDARMA: 11 receptů a rad pro letní grilování (elektronická kniha v PDF zdarma)

Stolní gril Cobb - historie grilu

Filosofie grilu - Vařte cokoli, kdekoli, kdykoli:

Unikátní varný systém Cobb (bochníček) dostal jméno podle druhu prvního paliva, které se používalo. Jednalo se o na slunci sušené bochníčky obilného chleba. Původní myšlenka vycházela z toho, že chudé vesnické oblasti Afriky potřebují bezpečný a cenově výhodný způsob vaření. Výsledkem bylo zařízení, které bylo ekonomické, praktické, snadno přenosné a schopné různé přípravy jídla.

Od těchto ranných dob prodělal Cobb mnoho vylepšení a modifikací, které ho učinily lehkým, kompaktním a velmi snadno přenosným zařízením schopným uvařit téměř cokoli…kdekoli! Proto slogan…”Vařte cokoli, kdekoli, kdykoli”!

Obilný chlebíček jako palivo byl nahrazen standardními briketami z dřevěného uhlí. Nicméně poslední inovací jsou “cobblestone”... lisované tablety vyrobené ze skořápek kokosových ořechů, které pasují přesně do topeniště Cobbu. Tyto tablety jsou vyvinuty tak, aby zajistily více než dvě hodiny vaření. Jsou vyráběny speciální technologií, aby je bylo možno snadno zapálit a navíc jsou zcela bio-odbouratelné.

Varný systém Cobb získal mezinárodní ocenění. Na světovém BBQ veletrhu v Německu byl Cobb postaven proti mnoha jiným zařízením z celého světa a odešel s několika cenami.

V roce 2001 časopis TIME ohodnotil Cobb jako jeden z nejlepších mezinárodních vynálezů roku. Byl také vybrán asociací „Heart foundation“ jako výrobek napomáhající zdravému vaření a životnímu stylu. Je to díky speciálně konstruovanému grilovacímu roštu a prohlubni, které napomáhají zlepšit chutnost a texturu masa tím, že odvádějí přebytečný tuk. Ten by jinak odkapával do topeniště, kde by se přepaloval. Cobb se může rovněž pyšnit cenou „DISA“ od Design Institute of South Africa.

Univerzálnost systému Cobb ukazuje množství příslušenství jako je “grilovací mřížka”, “wok”, “smažící pánev” a “ploténka”. Úžasné pro milovníky Pizzy!

Cobb je vyroben z velmi kvalitní nerezové oceli. Celý tento systém včetně veškerého příslušenství, úhledně sbalený do dodávané brašny, s celkovou váhou menší než 5 kg, může být snadno přenášen, zavěšen na jednom rameni. Díky stale chladnému plášti, lze gril přenášet, i když je vaření v plném proudu! Po vaření se gril jednoduše rozloží na jednotlivé komponenty, které se jednoduše omyjí v myčce. Zbytky po vaření se jednoduše odstraní z nerezových dílů.

Informace emailem
Chcete-li být včas informováni o našich promoakcích a aktualitách přihlašte se k odebírání Newsletteru a nic Vám neunikne.