Stáhněte si kuchařku ZDARMA: 11 receptů a rad pro letní grilování (elektronická kniha v PDF zdarma)

Recepty

ŠTIKA PO VSETÍNSKU


15
Doporučení spokojeného klienta
“Před létem jsme si od Vás zakoupili gril Cobb. Tento výrobek předčil naše očekávání. Během naší dovolené jsme na grilu připravili bezpočet pokrmů. Hitem byly například palačinky!!!! Všem známým nyní tento gril doporučujeme.”
S. Nováková

 Osolené porce štiky obalíme ve směsi hladké mouky a sladké papriky. Slaninu nakrájíme na plátky a cibuli na kolečka. Poté připravíme gril. Do košíčku v grilu vložíme 8 briket dřevěného uhlí, zapálíme (čekáme, až všechny brikety zešednou) nebo použijeme jeden Cobble Stone zapálíme, počkáme až přestane kouřit (asi 3 – 5 minut) , přiklopíme poklop, necháme rozpálit a můžeme vařit.

Na dno pánve pro Cobb (můžeme použít i mísu) dáme plátky slaniny, kolečka cibule (polovinu připravené dávky) a posypeme paprikou. Na tento základ položíme porce štiky, poklademe je zbylou slaninou a cibulí a znovu popaprikujeme. Přiklopíme a pečeme asi 12 minut. Poté obrátíme a pečeme dalších asi 10 minut. Nakonec vlijeme smetanu a zhruba dalších 5 – 7 minut zapékáme.

Jako příloha se hodí opečené brambory, chléb nebo pečivo.

 


Použité suroviny
  • 750 g štiky naporcované na zhruba dvoucentimetrové podkovy
  • 150 g slaniny
  • 1 velká cibule
  • 250 ml sladké smetany
  • hladká mouka, sladká paprika, sůl


Informace emailem
Chcete-li být včas informováni o našich promoakcích a aktualitách přihlašte se k odebírání Newsletteru a nic Vám neunikne.